Kurumsal Alım – Satım

Kurumsal Satın Alma

Teknoloji Ürünlerinde Kurumsal Satın Alma nedir?

Kurumsal satın alma sistemimiz, bir şirket, firma, kurum veya organizasyonunun farklı birim ve departmanlarına ait kullanılmayan ya da güncellenmesi gereken laptop, bilgisayar, server, network ürünler, yazıcı ve diğer tüm teknolojik ürünlerin firmaya özel yerinde fiyat çalışması yapılarak toplu satın alınmasıdır. Kullandığımız online platformlar ve özel ekspertiz hizmetimiz sayesinde ilgili ürünler için en doğru ve güncel fiyat tespitleri yapılmaktadır. Satın alma işlemlerimiz anlaşmaya varılması durumunda en hızlı ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Kurumsal Satın Alma

Bilişim Ürünlerinde Kurumsal Satın Alma nedir?

Son yıllarda yaşanan hızlı teknolojik gelişimler nedeniyle özellikle bilgisayar ve server gibi ürünlerin yaşam süreleri kısalmıştır. Bu teknolojik gelişim rüzgarı ile birlikte hızla gelişen ve büyüyen kurumsal firmaların belirli periyotlar ile neredeyse tüm altyapısını oluşturan bilgi teknolojisi ürünlerini yenilemesi gerekliliği oluşmaktadır.

Kurumsal firmaların altyapısını oluşturan sistemin yenilenmesi oldukça zahmetli olmakla birlikte eski sistemlerin de kullanılmaması durumundan kaynaklanan gereksiz stoklar da oluşmaktadır.

İşte bu stoklar ikincielaliyoruz.com ile oluşturduğumuz ikinci el kurumsal alım satım platformu ile kolayca değerlendirilebilmektedir. Firma, kurum veya organizasyonunuzda bulunan kullanmadığınız teknolojik ürünleri iki şekilde değerlendirebiliyoruz;

• Hala kullanılabilir ve piyasa değeri mevcut olan ürünleri yerinde ekspertiz yaparak fiyatlandırıp toplu olarak satın alıyoruz, gerekli bakım ve yenilemeleri yapılan ürünler ise yeniden hayat buluyor. Neleri alıyoruz?

• Güncel piyasa değeri olmayan ve elektronik atık statüsüne geçmiş ürünlerinizi ise elektronik geri dönüşüm fiyatına göre satın alıyoruz, lisanslı olarak imha ediyoruz.

Her iki durumda da firma bütçesine katkı sağlanmakla birlikte aynı zamanda da kaynakların bilinçli kullanımı ile geri dönüşüme de katkı sağlanmış olmaktadır.

Kurumsal Satın Alma

Kaynakların Verimli Kullanması için

Kurumsal satın alma sistemimizin işletmelere iki şekilde katkısı bulunmaktadır. ikincielaliyoruz.com sitemizden satış taleplerinizi iletebilirken yine şirketiniz veya kurumunuz için garantili ikinci el bilişim teknolojileri ürünlerinin toplu olarak satın alımı talebinde de bulunabilirsiniz.

Satın alma aşamalarında oldukça titiz olan ekiplerimiz ürünlerin fiyatlarını doğru olarak hesaplayabilmek için teknik raporlar düzenlemektedir. Ayrıca ürünlerin yenilenmesi ve bakım aşamalarında da bu teknik raporlar göz önünde bulundurulmaktadır. Satın alındıktan sonra yenilenen tüm ürünlerimiz LongLine resmi garantisi altındadır.

Kurumsal Satın Alma

Kurumsal Satın Alma Aşamaları

Globalleşen dünyamızda özellikle kurumsal firmaların teknolojik altyapılarının zaman zaman değişmesi gerekmektedir. Tüm bu değişim sürecinde bazı para ve zaman kayıpları yaşanabilmektedir.

Hem kullanılmayan ürünlerinizin değerlendirilerek paraya dönüştürülmesi hem de bu organizasyonun profesyonel ekiplerimiz tarafından daha hızlı ve doğru yapılması açısından kurumsal satın alma talebinde bulunabilirsiniz.

İkinci el ürünlerinizin satış sürecini üç aşamada gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak, envanterinizde bulunan ikinci el IT ürünlerinizin bilgilerini web form/mail/whatsapp yoluyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Uzman ekibimizin yapacağız ekpertiz sonucunda, ürünlerin piyasa değeri göz önüne alınarak fiyat teklifi hazırlanıp sizlere sunulacaktır.
Ürünlerin yerinde görülmesi gerekliliği olduğunda, ücretsiz özel ekspertiz hizmetimiz sayesinde ilgili ürünler için en doğru ve güncel fiyat tespiti yapılabilmektedir.

Teklifimizin onaylanması sonrasında, ürünler firmamız teknik odasında uzman ekibimizce teste tabi tutulmakta, test raporu sonrasında ödeme hemen yapılmaktadır.

20 yıllık tecrübe ve müşteri güveni ile, tüm bu hizmetleri gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

X